Magyarországi Földrengési Információs Rendszer
A Magyarországi Földrengési Információs Rendszer (MFIR) a Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztosság (MEH IKB) támogatásával készült a Széchenyi Program keretében az SZT-IS-1/281/2001. számú szerződés alapján. Az információs rendszer egy közhasznú, nyilvánosan elérhető, interaktív adatbázis, mely hasznos segítséget ad a legszélesebb felhasználói közönség számára földrengéssel, földrengés-veszélyeztetettséggel és földrengésbiztonsággal kapcsolatosan felmerülő kérdésekre.
Kiknek készült?
- Tanulóknak, tanároknak, akik megtalálják oldalainkon a földrengésekkel kapcsolatos alapfogalmak magyarázatait.
- Érdeklődő diákoknak, akik érdekességeket, hasznos adatokat gyűjthetnek házi dolgozataikhoz, tudományos diákköri munkáikhoz a magyarországi földrengésekről.
- Kutatóknak, akik földtudományi kutatásaikban rendszeres felhasználói a földrengés adatoknak.
- A napi és ismeretterjesztő sajtó munkatársainak, akik sok háttéranyagot találnak itt munkájukhoz.
- Építészeknek, tervezőknek, akik a földrengésálló tervezéshez egy adott terület vagy település földrengés veszélyeztetettségére kiváncsiak.
- Beruházóknak, akik nagyobb ipari létesítmények, hulladéktárolók előzetes tervezéséhez a potenciális telephely földrengéskockázatára kíváncsiak.
- Építési hatóságok, környezetvédelmi szakhatóságok munkatársainak és
- mindeki másnak, aki csupán egy-egy földrengéssel kapcsolatos kérdésére talál lapjainkon választ.
Készítették:
Dr. Tóth László | Mónus Péter | Zsíros Tibor | Kiszely Márta | Dr. Bus Zoltán | Dr. Győri Erzsébet |
Köszönetnyilvánítás
A szerzők köszönettel tartoznak munkahelyeiknek (MTA Geodéziai és Geofizikai Kutatóintézet, MTA-ELTE Környezetfizikai és Geofizikai Kutatócsoport), hogy a program megvalósításában való részvételüket lehetővé tették. Külön köszönet illeti az MTA Geodéziai és Geofizikai Kutatóintézet Szeizmológiai Főosztályát a rendelkezésre bocsátott adatokért, dokumentumokért, publikációkért.